Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pirates Treasure Quest

7. 2. 2007

Pirate's Treasure Quest

jedná se o poměrně lehký úkol pro všechny hráče

Požadavky:
žádné

Odměna:
2 questpoints
450 gp
gold ring
emerald


Návod

Vybavení:
60gp, white apron (lze koupit ve Varrocku v obchodě s oděvy za 2gp)

Úkol začíná v Port Sarimu na molu jižně od hostince rozmluvou se starým pirátem Redbeard Frankem. Zeptejte se ho na poklad ("I'm in search of treasure.") a nakonec s ním uzavřete dohodu, že vám prozradí něco o pokladu, když mu přinesete pravý Karamja Rum.

Jděte tedy po molu na západ a pak do středu dlouhého západního mola, kde potkáte tři námořníky, kteří vás za poplatek 30gp převezou na ostrov Karamja. Tam najdete kousek od mola malou chaloupku, ve které bydlí majitel banánové plantáže Luthas. Zeptejte se ho nejprve na celníky ("That customs officer is annoying isn't she?") a pak se od něj nechte zaměstnat ("Could you offer me employement on your plantation?"). Pak jděte do baru šikmo naproti pře ulici a kupte jeden rum za 30gp. Na platáži nasbírejte 10 banánů a po jednom je použijte na bedny u Luthasova domečku. Nakonec na bednu použijte i tu lahev rumu (tím ji schováte mezi ty banány). Zajděte si promluvit s Luthasem, za naplnění bedny od něj dostanete 30gp (možno několikrát opakovat). Chvilku počkejte až se objeví další možnosti rozhovoru a optejte se ho, kam tu bednu posílá ("So where are these bananas going to be delivered to?"). Dozvíte se, že do Wydinova obchodu s potravinami v Port Sarimu. Takže se seberte, nechte se prohledat od celníků a zaplaťte dalších 30gp za zpáteční cestu z Karamji do Port Sarimu.

Tam jděte na jižní konec mola, nasaďte si white apron a v obchodě s potravinami zkuste otevřít dveře do skladu. Zeptejte se vlastníka obchodu na možnost zaměstnání ("Well can I get a job here?") a obchodník vás pustí dovnitř. Prohledejte bednu uprostřed skladu a najdete rum, banán si neberte. Z obchodu jděte k rudovousovi Frankovi a pokecejte s ním. Za flašku rumu od něj dostanete klíček od truhly piráta Hektora, která se nachází v hostinci ve Varrocku. Poděkujte Frankovi ("Ok thanks, I'll go and get it.") a jděte do Varrocku otevřít tu truhlu.

V truhle není poklad, ale jen kus papíru - Pirates message. Přečtěte si ho a dozvíte se, kde je poklad zakopán. Odcestujte tedy do Faladoru, v domku vedle kovářských pecí si vezměte rýč (spade) a jděte do středu parku k Saradominově soše. Od sochy jděte na západ a postavte se na místo, kde roste první modrá kytka (když se podíváte na minimapu a natočíte si kompas diagonálně, měli byste být uprostřed velkého X). Začněte kopat (použijte volbu DIG u rýče). Pokud bude poblíž nějaký zahradník, tak na vás zaútočí. Pokud ho zabijete nebo pokud je někde daleko, podaří se vám vykopat poklad a tím je úkol u konce.